O wosku sojowym

Zdrowie i natura

Świece Munio Candela zostały ręcznie przygotowane przez specjalistów  ze 100% naturalnej, niemodyfikowanej genetycznie soi. Knoty wykonano z czystej bawełny, nie zawierają więc ołowiu. Do wyrobu świec użyto wyłącznie naturalnych zapachów i olejków roślinnych bez sztucznych dodatków.

Co to jest wosk sojowy?

Wosk sojowy to wosk roślinny przygotowany z oleju sojowego. Dojrzałe nasiona soi są oczyszczane, łuskane i rozgniatane w płatki. Z płatków wyciskany jest olej, który następnie poddany zostaje hydrogenizacji. Ten proces przekształca niektóre nienasycone kwasy tłuszczowe w nasycone, co w znaczący sposób podnosi temperaturę topnienia oleju. Dzięki temu olej przekształca się w temperaturze pokojowej w ciało stałe – wosk sojowy.  Pozostałe łupiny soi wykorzystywane są jako karma dla zwierząt. 

Zalety wosku sojowego

Nie zanieczyszcza powietrza – wosk sojowy jest pozbawiony toksyn i (w przeciwieństwie do parafiny) nie wydziela kancerogennych substancji, jak toluen i benzen. 

Długo się pali – wosk sojowy topi się dłużej i w niższej temperaturze, dzięki czemu znacząco wydłuża się życie świecy. 

To odnawialne, biodegradowalne źródło energii – wosk sojowy powstaje z soi, naturalnego źródła energii, przez co ani w procesie produkcji ani w trakcie użytkowania nie zanieczyszcza środowiska. Łatwo jest też go usunąć przy pomocy wody i mydła.

Wosk sojowy