​Upcycling czyli ciekawy eco trend

Upcycling - gwarancja unikalności i kreatywności

Upcycling czyli bardzo ciekawy eco trend, który zakłada kreatywne, ponowne użycie starych, bezużytecznych czy niepotrzebnych produktów, materiałów do stworzenia rzeczy nowych, lepszej jakości i przyjaznych dla środowiska.

Z tym trendem po raz pierwszy zetknęłam się przy współpracy z producentem Munio Candela, który wytwarza świece z wosku sojowego wykorzystując np. stare słoiki, zbiera butelki po winie z restauracji – i wszytko to przerabia na eleganckie pojemniki na świece. 

Zjawisko jest niezwykle ciekawe i znakomicie pokazuje jak bardzo potrafimy być kreatywni. Przedmioty wykonany zgodnie z ideą upcyclingu są nie tylko ekologiczne, ale bardzo często świetnie zaprojektowane, praktyczne i oczywiście jedyne w swoim rodzaju.

W sieci można znaleźć wiele stron czy blogów z inspiracjami. Powstają też studia projektowe, które z założenia tworzą przedmioty, meble w oparciu o filozofię upcyclingu. Jednym z przykładów jest polska firma REC.ON, która projektuje meble, lampy… używając części samochodowych pochodzących z legalnie działające stacji demontażu. Zobaczcie sami ich niezwykłe projekty: http://rec-on.eu/#projekty

Jeśli lubicie wybrać się czasem na targi rzeczy ręcznie robionych, unikatowych to na pewno znajdziecie wielu podobnych twórców. Na targach np. Slow Fashion dużym powiedzeniem cieszą się torebki Zieliński Bags, do produkcji których artysta używa starych dętek rowerowych. Natomiast Pracowania Tynka zaskoczy Was cudami robionymi z butelek: http://www.pracowniatynka.pl/  

Przedmioty z upcycling to gwarancja unikalności i kreatywności – pomyślcie o tym przy planowaniu urządzania mieszkania…

Świeca w butelce po winie Munio Candela
Świeca sojowa w butelce po winie
Tagi:
  • Upcycling
  • świeca ekologiczna
  • świeca sojowa

Autor: Agnieszka